وبلاگ آرشاپت

خرید سگ یورکشایر

یورکشایر تیکاپ

خرید سگ یورکشایر

خرید سگ یورکشایر: سگ یورکشایر سگی  کوچک و خانگی می باشد.در خرید سگ یورکشایراین را در نظر بگیرید که این سگ  از نژادهای است که تنوع رنگ نداره به همین دلیل تعصب زیادی در مورد رنگ و حالت موهای این نوع سگ وجود دارد یورکشایر به دلیل مشخصات فیزیکی عالی و زیبایی که دارد، جزو پرطرفدارترین نژادهای سگ در ایران و خارج کشور می باشد.

 

یورکشایر تیکاپ

 

مشخصات سگ یورکشایر

اگر قصد خرید سگ یورکشایر را دارید این را بدانید که نژاد سگ یورکشایر موی بسیار بلند، زیبا و ابریشمی دارد که از دو سوی بدن سگ آویزان است. این سگ بدنی تو پر، خوش فرم و دارای سر کوچک و پهن و بینی سیاه است. چشم‌ها اندازه متوسط، تیره رنگ و نافذ بوده است  و حالت بیرون زده چشمهای این سگ خیلی شدید نیست گوش‌های این سگ  V شکل و حالت افراشته است

موی روی کمراین سگ ها از پشت گردن تا دم باید رنگ خاکستری یا سیاه داشته باشد و رنگ دم هم تیره تر از روی کمرباشد، رنگ سر، سینه و چهار دست و پا رنگی بین قهوه ای و نارنجی و زرد است.

 

 

 

مردم یورکشایر می توانستند

 

اگر قصد خرید سگ یورکشایر را دارید از خلق وخوی این سگ اطلاعاتی کسب کنید بر خلاف جثه کوچکی که این سگ ها دارند سگی شجاع ،پر انرژی ، باهوش و سرزنده هستند همچنین نسبت به صاحبش باوفا است ولی این سگ به غریبه ها اعتماد نمی کند. نسبت به سایر سگها و حیوانات حات تهاجمی دارد و بطور کلی خلق و خوی تریرها را حفظ کرده است. نژاد سگ یورکی به مراقبت و توجه زیادی نیاز دارد. یورکشایر سگ شیرینی است و به پارس کردن علاقه زیادی دارد که البته با آموزش می توانید  او را از این کار منع می کند.

 

خریدسگ یورکشایرو شرایط نگهداری

سگ یورکشایر برای نگهداری در آپارتمان سگی مناسب می باشد. در خانه فعال و پر جنب و چوش کافی دارد بنابراین ونیازی به حیاط ندارد. نسبت به هوای سرد حساس می باشد و مکانهای گرم را بیشتر ترجیح می دهد. اگرقصد خرید سگ یورکشایر را دارید بدانید که این سگ برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب است.به همین دلل در هنگام خرید سگ می توان از خرید سگ یورکشایرتریر به عنوان خرید سگ آپارتمانی معرفی کرد.

 

آراستن سگ یورکشایر

در هنگام خرید سگ یورکشایر این نکته را درنظر بگیرید که شانه و برس کشیدن روزانه و منظم در این سگ ها  ضروری می‌باشد. موهای بالای سر را معمولاً می‌بندند. دندانها باید بطور منظم تمیز شوند. ریزش مو در این نژاد کم می‌باشد.

 

خرید سگ یورکشایر

 

تغذیه سگ یورکشایر

تغذیه سگ یورکشایر روزانه ۱/۲ تا ۳/۴ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز می باشد که به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او  می دهند.

مقدار غذایی که سگ  خود می دهد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. نیاز های غذایی همه سگ ها مانند هم نیست به همین دلیل کیفیت غذای آنها با متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز با غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

 

برای جلوگیری از چاقی سگتان، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن شوید که سگ شما اضافه وزن ندارد  می توانید او را با دست و چشمتان او را آزمایش کنید، کمر سگ را ببینید ودست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

 

مشکلات سلامتی و خریدسگ یورکشایر

در هنگام خرید سگ یورکشایر به سلامتی سگ توجه کنید.این سگ  نژاد سالمی دارد  ولی مثل هر نژاد خالص دیگردر خطر بعضی از بیماری های خاص است. مشکلات مفاصل در بین این سگ ها شایع و مادرزادی است ،بنابراین  موقع خرید سگ یورکشایر باید راه رفتنش را با دقت نگاه کنید. مشکلات کبد نیزدر این سگ ها دیده شده  که به صورت بی حالی و بی اشتهایی درازمدت  خود رانشان می دهد ، مشکلات بینایی در این سگ ها مشاهده شده است و باید معاینه سالیانه چشم انجام دهد.افت ناگهانی قند خون که به صورت گیجی و ضعف یا غش هست بخصوص در اثر استرس و مشکلات تنفسی که با سرفه و سختی تنفس ظاهر می شود.

سیستم گوارشی این سگ ها  حساس و نسبتا ضعیفی است و نباید غذاهای بی کیفیت بهشون داد چون سریع حالت تهوع یا اسهال یا یبوست میگیرند

در تغذیه سگ یورکشایر از غذای خشک استفاده کنید تا دندانهایشان سالم و تمیز باقی بماند. بطور منظم برای چک کردن به دندان پزشک مراجعه کنید تا از عفونت و ریختن دندانها جلوگیری شود.

خرید سگ یورکشایر

قیمت سگ یورکشایر

 

اگرقصد خرید سگ یورکشایر را دارید بدانید که یورکشایر از جمله سگهای بسیار زیبای عروسکی است که از لحاظ قیمتی در سطح بالایی قرار دارد و بی شک آرزوی هر علاقه مندی برای نگهداری سگ های عروسکی است .

 

نکات برجسته خرید سگ یورکشایر

-در هنگام خرید سگ یورکشایر این را بدانید که  اهلی کردن سگ  یور کشایر کار سختی است.این سگ دارای جثه ای کوچک و ساختاری حساس است به همین دلیل برای خانواده هایی که بچه ی کوچک دارند توصیه نمی شود.

-این سگ ها بسیار پارس می کنند اما با اموزش به او یاد بدهید که این کار را نکند.

-سیستم گوارشی حساسی دارند به همین دلیل اگر پرخوری کنند، دچار مشکل میشوند

برای خرید سگ یورکشایرسالم، هرگز آن را از پرورش دهنده غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید،  سگ یورکشایر را از پرورش دهندگان مجاز بخرید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.

سگ یورکشایر تریر فروش زیادی دارد. برای اینکه از قیمت سگ یورکشایر تریر و قیمت توله یورکشایر تریر اطلاع پیدا کنید، به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید. و در هنگام خرید سگ یورکشایراطلاعات کاملی داشته باشید.

 

همچنین در هنگام خرید سگ یورکشایر به این نکته توجه کنید که یورکشایر تریر موهای بلند با رنگبندی خاصی دارد که محبوبیت این پت را دوچندان می کند. موهای بلند یورکشایر هرچند اگرهم کوتاه باشند نیازمند مراقبت و توجه شما است.

توجه داشته باشید که نژاد سگ یورکی به دلیل اینکه در بریتانیا پیدا شده و پرورش یافته است. نسبت به آب و هوای سرد بسیار حساس است و در مناطق گرم و معتدله زندگی بهتری می تواند داشته باشد. پس این سگ برای افرادی که در مناطق سرد و کوهستانی زندگی می کنند، میتواند گزینه مناسبی نباشد پس در هنگام خرید سگ یورکشایر این نکته را جدی بگیرید.

خرید سگ یور کشایر

در خرید  سگ یورکشایر به  اضافه وزن , کمبود وزن یا وزن ایده آل توجه کنبد

کمبود وزن

در صورت مشاهده دنده ها , استخوان های ستون فقرات و استخوان لگن و حس نکردن چربی اطراف استخوان ها و همین طور تحلیل رفتن توده های عضلات سگ می توان پی برد که او به اندازه کافی غذا نمی خورد . اگر به طور مداوم یورکی های بزرگسال میزان غذای کمی را دریافت کنند ممکن است دچار ناتوانی در انجام امور شوند و بدن آن ها میزبان هر گونه عفونت باکتریایی و انگلی شود . توله سگ ها ممکن است خوب رشد نکنند و سگ های بزرگسال دچار پوکی استخوان شوند.

وزن مطلوب

در صورتی که به راحتی بتوانید دنده های او را لمس کنید , کمر او هنگامی که از بالا نگاه کنید به راحتی در پشت دنده هایش مشخص باشد و زمانی که از اطراف به او بنگرید شکمش بیرون نزده باشد آن گاه سگ تان دارای وزن ایده آل است.

اضافه وزن:

زمانی که یورک شایر اضافه وزن داشته باشد قادر به لمس دنده هایش نیستید , هنگام نگاه کردن از بالا در پشت و پایه دمش قسمت هایی که چربی ذخیره شده قابل مشاهده است . در جوامع غربی از 4 سگ یکی از آن ها مبتلا به چاقی است . این اتفاق با بالا رفتن سن رخ می دهد و در بین حیواناتی که عقیم می شوند شایع است . خطرات چاقی برای این نژاد ابتلا به پوکی استخوان و دیابت است .پس یه هنگام خرید سگ یورکشایر به وزن سگ توجه کنید.

چه میزان باید به سگ یورکشایر  غذا داد ؟

سگ های کوچک فعال می توانند روزانه 40 کالری مصرف کنند و سگ های بزرگ حداقل 20 کالری به ازای وزن خود می توانند غذا مصرف کنند . میزان مصرف روزانه کالری در سگ هایی با تحرک کم کاهش می یابد و به همان میزان برای سگ های فعال مانند سگ های کارگر و سگ های گله و آن دسته که بیشتر زمان خود را در بیرون از خانه می گذرانند این میزان افزایش پیدا می کند .

 

خرید سگ یورکشایر

 

برای هر سگ عواملی از جمله  سن , متابولیزم , تمرینات , محیط زندگی و سلامت کلی او تعیین کننده میزان دقیق کالری که به سالم و قوی ماندن او کمک می کند است . در صورتی که یورکی تان اضافه وزن دارد به او تمرینات و ورزش های مختلف بدهید و از وعده های غذایش بکاهید ( مجموعا 60 درصد کالری مورد نیاز برای وزن ایده آل سگ تان)

 

نکاتی در مورد خرید سگ یورکشایر

سگ های یورکشایر  سن متوسطی بین ۱۲ تا ۱۵ سال دارند. سگ یورکشایر که وزنش کمتر از ۵/۱ کیلوگرم باشد معمولاً عمر کوتاه تری دارند. این دسته ممکن است با مشکلات گوارشی نیز مواجه باشند. سگ یورکشایر تریر معمولا در مقابل دارو های بیهوشی مقاومت پایینی دارند.

سگ های یورکشایر تریر به صاحبشان بسیار خو می گیرند، با بچه ها بسیار خوب کنار می آیند، به کوچک ترین صدایی عکس العمل نشان می دهند بنابر این می توانند به عنوان سگ نگهبان کوچک نیز مورد استفاده قرار گیرند. آموزش پذیری سگ یورکشایر تریر بسیار خوب بوده و قابلیت آموزش به عنوان سگ شکاری برای خارج کردن حیوانات کوچک از لانه هایشان را نیز دارند.

 

چند واقعیت درباره سگ یورکشایر

یورکی ها ریزش مو ندارند به این معنی که آن ها به صاحب شان برای چک کردن و رسیدگی به موهای شان وابسته هستند . در صورتی که به آن ها توجه نشود موهای آن ها همانند انسان ها به رشد خود ادامه می دهند و بلند می شوند در واقع موهای یورکشایر ها می تواند تا اندازه ( 2 فوت ) بلند شود . سگ های نمایشی موهای بلندی دارند و بسیاری از صاحبان سگ های معمولی ترجیح می دهند تا موهای سگ شان را کوتاه نگه دارند تا از گره خوردن و گیر کردن غذا درون آن جلوگیری کنند .

 

 

 

یورکشایر ها بسیار مستعد ابتلا بهعطسه معکوس هستند . آن ها به جای این که مانند عطسه عادی هوا را به بیرون از بینی شان فشار بدهند این هوا را به داخل فرو می دهند و صدایی مانند غاز از خودشان ایجاد می کنند . با وجود این که این صدا برای اطرافیان سگ ها ممکن است هشدار دهنده باشد و آن ها را نگران کند اما در واقع هیچ ضرری برای سگ ندارد و این صدا ها بعد از چند دقیقه قطع می شوند . معمولا این عطسه ها توسط محرک هایی مانند افشانه و گرد گل ها , گرد و غبار , تمیز کننده ها و عطریات ایجاد می شوند .

 

به یاد داشته باشید که در تمرینات آموزشی مخصوص نحوه زندگی در خانه همانند سایر تمرینات تنبیه کردن هیچ تاثیر بازدارنده ای بر روی یورکشایر ها ندارد . تنبیه کردن فقط باعث می شود که سگ تان از شما بترسد و سعی کند تا نقاط و مکان های مخفی دیگری را برای قایم شدن در خانه تان پیدا کند .

 

 

 

 

 “برای مشاهده نمونه ی سگهای آرشاپت به صفحه ی  گالری مراجعه کنید  “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *