وبلاگ آرشاپت

سگ پامرانین

سگ پامرانین سگ هایی عروسکی با جثه کوچک هستند، این نوع سگ ها  در دسته سگ های آپارتمانی و عروسکی و همچنین ضعیف و آسیب پذیراند، به همین دلیل نمی توان آنها را در رختخواب خود بخوابانید زیرا یک حرکت شما در خواب ممکن است باعث آسیب جدی به سگ شما شود.

سگ پامرانین را باید هفته ای یک بار با شامپوهای مخصوص شست و شودهید و سه بار در هفته آن را با برس های مخصوص برس بکشید. به دلیل این که دندان و لثه های سگ را سالم نگه دارید بهتر است برای تغذیه سگ ه پامرانین از غذای خشک مخصوص استفاده کنید،.همچنین مسواک زدن سگ پامرانین خود را هرگز فراموش نکنید.

ویژگی سگ پامرانین چیست

سگ پامرانین امروزی جثه خیلی کوچیکی دارند، و می توان گفت که اجداد این نوع سگ ها از سگهای بزرگ و سورتمه کش اش قطب است. در اینجا به برخی از ویژگی های سگ پارمراتین اشاره شده است

-پامرانین ها معمولا به افرادغریبه ها مشکوکن و به آنها واکنش نشان می دهند وممکن است خیلی پارس کنند.
– آموزش های داخل خونه مثل آموزش جای دستشویی سگ به این نوع سگها کمی مشکل است.

– دما و رطوبت سگ پامرانین بالا است و محیط های گرم آنها را اذیت می کند واین سگها ممکن است در معرض گرمازدگی قرار می گیرد.

سگهای پامرانین با بچه ها رابطه خوبی بر قرار می کنند ولی بخاطر جثه کوچیکش موقع بازی با بچه ها در معرض خطر قرار می گیرند.

– این سگها موقع رو در رو شدن با سگ های بزرگ ترسی ندارند و حتی ممکنه آنها را تهدید کنند.برای همین مراقب سگ پامرانین تون هنگام بازی با سگ های بزرگتر باشید .

ظاهر سگ پامرانین چگونه است

پامرانین ها از نظر شکل و ظاهر تقریبا شکلی معین دارند که شامل این ویژگی هاست:

– پوشش بدن این نوع سگها از دو لایه و پف دار به رنگ های سفید، قهوه ای، کرم، برنز،حنایی، مشکی است

-گوش های سگ پامرانین مثلثی و برافراشته است.

انواع سگ پامرانین

-این سگها چشمان گرد و نزدیک به هم دارند.

-دم آنها به شکل برگشته روی پشتشون به حالت خوابیده قرار می گیرد.

-پامرانین ها بیشتر به دو دسته تقسیم می شوند که شامل خرسی و روباهی هستند.

خرید سگ پامرانین

برای خرید سگ پامرانین این را بدانید که در ایران این نوع سگ ها جزء سگ های گرون محسوب می شوند و بسته به اینکه ظاهر پامرانین چقدر بانمک باشه، تاچند میلیون تومن روی اون قیمت گذاری می شود.برای خرید سگ این را بدانید قیمت سگ پامرانین بستگی به دو فاکتور دارد تقاضا خرید سگ و اون نژاد چقدر در بین مردم زیاده است در هنگام خرید سگ پامرانین به این نکات توجه کنید

-سگ رو مستقیم از پرورش دهند گان سگ بخرید.

-سگ پامرانین رو قبل از دو ماهگی خریداری نکنید.

-بعد از خرید سگ خیلی سریع پول آن رو کامل پرداخت نکنید و اول به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید تا سلامت سگ کاملا تایید بشه.

نگهداری سگ پامرانین

اگر قصد خرید پامرانین را دارید باید بدانید این سگها نیاز به مراقبت های خاص دارند. سگهای پارمراتین باید به صورت منظم تحت نظردامپزشک باشند وتوسط دامپزشک مرتب چکاپ شوند.

البته با این نکته توجه داشته باشید که دامپزشکی که سگتان را چکاپ می کند باید آشنایی کامل به نژاد سگ پامرانین داشته باشد. بیشتر سگ های پامرانین حدودا 12 تا 16 سال عمر می کنند.

سگ پامراتین

 

برای نگهداری این سگ ها می توانید از انواع قلاده استفاده کنید اما بهترین قلاده که می توانید برای این سگ ها استفاده کنید، قلاده کمری است، در صورتی که از قلاده گردنی استفاده می کنید مراقب باشید خیلی تنگ نباشد که گردن سگ آسیب ببیند.

بیماری رایج سگ پامرانین

یکی از بیماریهای رایج سگ های پامرانین که می توان به آن اشاره کرد مشکل کشکک پا است .البته ممکن است این سگها دچار بیماری هایی مانند بیماریهای قلبی، مشکلات پوستی و عفونت چشم نیز شوند این بیمارها در بین سگ های پامرانین بسیار شایع است.پیشنهاد می شود برای سالم ماندن دندانها و جلوگیری از مشکلات لثه همان گونه که در بالا اشاره شد از غذاهای خشک برای تغذیه آنها استفاده کنید.

خصوصیات نژاد سگ پامرانین

به طور کلی، سگ پامرانین دارای چندین خصوصیت است که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است
– این سگها ظاهری مغرور و با صلابت دارد.

– سگهای پامرانین جمع و جور، قوی و پفکی، دارای سری گرد با گوش‌ها و پوزه‌ای نوک تیز و شبیه به روباه هستند.

-سگ پامرانین، دارای چشمانی تیره و عمیق است به گونه ای که گویا همیشه در حالت آماده باش هستند. مو‌های زیر آن‌ها نرم و متراکم و پوشش رویی آن‌ها سخت و پفکی است،. به طور خلاصه می توان گفت که نژاد سگ پامرانین کوچک و پشمالو، آماده باش و هشیار ،باهوش ، لجباز و سرحال است.

تغذیه سگ پامرانین چیست

روزانه یک چهارم یا یک دوم فنجان غذای خشک مخصوص باکیفیت را به دو وعده تقسیم کنید و به سگ بدهید. سگ‌ها موجوداتی هستند که درست مانند انسان‌ها با هم متفاوت‌اند و نیاز‌های متفاوتی به غذا دارند. بنابراین باید گفت که یک سگ بسیار فعال، بیشتر از یک سگ تنبل به غذا احتیاج دارد. کیفیت غذا‌ها نیز باهم متفاوت است و بر میزانی که به سگ می‌دهید تاثیر می‌گذارد.

تغذیه سگ پامرانین

تغذیه مناسب برای سلامتی سگ شما امری حیاتی است. توله های پامرانین نیاز به تغذیه مناسب برای رشد دارند. سگ‌های بالغ این نژاد نیاز به یک رژیم غذایی عالی برای حفظ سلامتی‌شان دارند. سگ‌های مسن نیز نیاز به بهترین مواد غذایی برای پاسخگویی به نیازهای یک سگ مسن‌تر دارند

مقدار غذای لازم برای سگ پامرانین

یکی از بزرگترین نگرانی‌های برای نگهداری  سگ نژاد پامرانین، این است که پامرانین ها غذای زیادی نمی‌خورند. ولی در واقع او دقیقا همان مقداری را که نیاز دارد می‌خورد.

برای توله‌‌سگ‌های جدید، در ماه اول از غذای آزاد استفاده کنید. به این معنی که غذاهای تازه به هیچ وجه استفاده نکنید.این به این دلیل است که در توله‌های جوان، قند خون به سرعت کاهش می‌یابد. یکی از دلایل آن این است که اغلب به اندازه کافی غذا نمی‌خورند. توله‌سگ‌ها از ۳ ماه تا ۱۲ ماهگی : ۳ وعده غذایی در روز نیاز دارند.پامرانین یک ساله و سنین بالاتر : برای بعضی از بزرگسالان پامرانین هنوز هم تغذیه سه وعده غذا در روز نیاز است.

اندازه سگ پامرانین

قد سگ پامراتین در حدود ۱۸ تا ۳۱ سانتی متر است و ۱.۵وزن آن نیز در حدود 1.5 تا ۳.۵ کیلوگرم است.به طور کلی می توان گفت که انتخاب نژاد سگ پامرانین برای کودکان و خانواده‌ ها بسیار خوب است.

مراقبت های عمومی

به طور کلی پامرانین های نمایشی، موهایی آراسته و زیبا یی دارند و این گونه سگها بیشترشبیه به پَد پنبه ای به نظر می رسند. اما پامرانین های خانگی، فاقد این زیبایی و آراستگی هستند وبیشتر آنها موهایی پرپشت و متراکم دارند که نزدیک به سطح بدنشان قرار گرفته و کم حجم جلوه می کنند.

درهرحال، موهای این حیوان باید در طول هفته، دو یا سه بار شانه شوند تا از ژولیدگی و گره خوردگی، جلوگیری به عمل آید و حداقل هفته ای یک بار با شامپو مخصوص آنها را شستشو دهید.

در آخر باید گفت که این سگ های دوست داشتنی کوچک و بانمک هستندو این سگ ها بسیار باهوش پر انرژی خوش اخلاق و زیرک هستند.

 

نکاتی که درباره سگ پامرانین باید بدانید

-پامرانین ها معمولا نسبت به غریبه ها موضع گیری می کنند و کلی هم پارس می کنند.

-دما و رطوبت بالا باعث گرمازدگیدر این حیوان می شود . یه همین دلیل اگرسگتون بیرون خونه است، و علائم گرمازدگی دیدین ، سریع ببرید داخل چون قطعا  این سگ ها ، سگ خونگی هستند و نباید بیرون از آنها نگهداری کرد.

-نکته دیگری که درمورد سگ پامرانین باید بدانید این است که این سگ ها با بچه ها خوب رفتار می کنند، اما به دلیل اندازه ی خیلی کوچیکشان نباید اونا رو کنار بچه های خیلی کوچک قرار دهید . هیچ وقت بچه و پامرانین رو در کنار هم بدون مراقب رها نکنین.

-به خاطر اینکه پامرانین ها سگ های کوچیک و خوشگل هستند ، هدف خوبی برای سگ دزدها هستند.به  همین  دلیل نباید سگ خود را بدون مراقب بیرون رها  کنید

– سگ پامرانین برخلاف سایز کوچیکشون، خودشون فکر می کنند که بزرگ هستند  به همین دلیل رفتار سگ های بزرگ را از خود نشان می دهند. به همین دلیل بایددر مقابل سگ های پزرگتر مورد مراقبت قرار بگیرد.

 

سگ پامرانین

 

 

-وقتی سگ پامرانین  سنش بالاتر رفت، ممکنه یه سری لکه روی پوشش بدنش دیده شود

-نکته آخر برای اینکه یه سگ سالم داشته باشید، هیچ وقت از فروشگاه انواع حیوانات ویا پرورش دهنده ی بی مسئولیت، سگی خریداری نکنید. به همین دلیل به دنبال پرورش دهند گانی باشید که  سگ ها ی مولد رو آزمایش میکنند تا بیماری ژنتیکی نداشته باشند تا به توله هاش انتقال بدهند وخلق و خوی طبیعی داشته باشند.

 

رنگ پوشش و تمیزکاری سگ پامرانین

 

سگ  پامرانین ، به پوشش دولایه ی صاف و ضخیمشه که یه لایه ی زیری نرم و ضخیم و پشمالو و یه لایه رویی بلند و صاف با موهای براق داره که کمی هم زبره است معروف است. دم پامرانین ، یکی دیگه ار ویژگی های زیبایی  این گونه است. دم آراسته و انبوهش که موهاش صاف و مرتب روی هم افتادن ودر پشتش تکان می خورد البته جالبه که بدانید  وقتی  این سگ به دنیا می آید دمشان به این گونه  نیست و ماه ها طول می کشد تا به  این شکلی در آید.

یکی از چیزای جالب در مورد این گونه از سگ ها این است  که هر رنگی که در یک سگ مشاهده می کنید در این سگ ها دیده می شود مثل مشکی، مشکی و برنز، آبی، آبی و برنز، شکلاتی، شکلاتی و برنز، کرمی، کرمی و برنز، کرمی مشکی، نارنجی، نارجی مشکی، قرمز، قرمز مشکی، مشکی سموری( سر موهای مشکی روی زمینه ی نقره ای، طلایی، خاکستری، حنایی یا قهوه ای) راه راه با پایه رنگ طلایی ، قرمز یا نارنجی با خط های مشکی) و سفید است.

 

 

 

زندگی با سگ پامرانین چگونه است؟

نژاد سگ پامرانین، از نوع سگ‌های کوچک با شخصیت سگ بزرگ است. اگرچه سرزنده، دوستانه و سرگرم کننده هستند، می‌توانند کمی قلمرویی نیز باشند. این نوع سگ ها به صاحبان خود می‌چسبند و این می‌تواند آن‌ها را محتاط و نسبت به غریبه‌ها مشکوک کند. این ویژگی نه تنها از پامرانین یک همراه وفادار و مطمئن می‌سازد بلکه آن‌ها را یک محافظ عالی نیز می‌کند. پامرانین‌ها هرچند کوچکند، اما هنگامی که یک غریبه به خانه یا صاحبشان نزدیک می‌شوند، می‌توانند صدای بلندی از خود تولید کنند.
به رغم این ویژگی محتاط بودن، نژاد سگ پامرانین بیش از حد چسبیده یا وابسته نیست؛ و با همه‌ی اعضای خانواده و حیوانات خانگی دیگر، به شرطی که به درستی به یکدیگر معرفی شوند سازش دارند. سگ پامرانین، بازیگوش و کنجکاو است و  به علاقه و توجه شما نیاز دارند. گاهی با ایستادن روی پا‌های عقب شان و پارس کردن خوشحالی خود را به شما نشان می‌دهند.
فروش سگ ارزان

توصیه های که در هنگام خرید سگ پامرانین باید بدانید

-سگ پامرانین، می‌تواند گاهی کله شق و خودرای باشد و به راحتی بر صاحب بی اراده و ضعیف مسلط شود؛ بنابراین لازم است قاطع، اما دوستانه با آن‌ها برخورد کنید؛ به خصوص زمانی که پارس می‌کند.

-نژاد سگ پامرانین، عاشق پارس کردن  است  اگر در سنین پایین به آن‌ها آموزش دهید که سروصدای خود را محدود کنند، این کار را خواهند کرد.
-همواره از قلاده استفاده کنید. مانند دیگر نژاد‌های کوچک و مغرور، آن‌ها به طرز سرخوشانه‌ای از اندازه‌ی خود ناآگاه هستند. پامرانین علاقه‌ی زیادی دارند که به سگ‌های بزرگتر پارس کنند، بنابراین همیشه آن‌ها را نزدیک خود نگه دارید تا از درگیری‌های احتمالی اجتناب شود.
-نژاد سگ پامرانین، کمی ریزش مو دارد و به برس کشیدن روزانه نیازمند است تا از گره و ژولیدگی مو‌ها جلوگیری شود.
-گوش‌های سگ را به طور مرتب بررسی کند و اطمینان حاصل کنید که مرتبا به دندان پزشک مراجعه شود. دندان سگ پامرانین خیلی زود جرم می‌گیرد.

 

 

برای مشاهده نمونه ی سگ های آرشاپت به صفحه ی گالری مراجعه کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *