سگ گلدن

سگ گلدن

سگ گلدن صورتی بزرگ، مخروطی شکل، متفکر و قوی دارند. پوزه این نوع سگ قوی و بزرگ با طولی برابر جمجمه است، بینی این نوع سگ‌ها به رنگ سیاه یا قهوه‌ای سوخته است و آرواره‌ها قیچی مانند، چشم‌ها سیاه یا فندقی تیره و گیرا با نگاهی لطیف دارد.

 

 

گوش‌های حیوان دقیقا در بالای چشم‌ها قرار دارد و دارای اندازه متوسط و به شکل افتاده هستند. اندام این سگ صاف است و استخوان‌بندی خوب و محکمی دارد. دم این نژاد نیز در راستای کمر او قرار گرفته است و تا پشت زانوی او می‌رسد. گردن، ساق پا‌ها و به طور کلی بدن این نژاد عضلانی، تنومند و قوی است.

 

 

ویژگی های سگ گلدن

 

سگ گلدن مهربان، جثه ای تقریبا متوسط دارند و پوشش خارجی بدن آنها ضد آب می باشد. چشم های خوشرنگ فندقی نژاد گلدن به او چهره ای مهربان و باهوش داده است. سگ گلدن یکی از نژادهایی است که دارای استخوان بندی بسیار خوبی می باشد. سگ گلدن دارای سری نسبتا بزرگ بوده که بر روی بدنی صاف و زیبا قرار گرفته است.

طول این نژاد با توجه به نر یا ماده بودن آن از ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر متغیر است و وزنی حدود ۳۰ کیلوگرم دارد.  شما می توانید به راحتی این سگ ها را آموزش دهید و شاهد رفتار خوب آنها با کودکان خود و یا حتی دیگر حیوانات خانگی باشید.

 

تغذیه سگ گلدن

 

برای تغذیه سگ گلدن باید حیوان را از همان تولگی به عادت‌های غذایی درست عادت بدهید. همچنین به میزان غذایی که به او می‌دهید توجه داشته باشید تا وزن او زیادی بالا نرود و این نکته را در نظر داشته باشید که افزایش وزن و چاقی، در میان سگ‌های گلدن بسیار زیاد است، تا حدی که اگر صاحبان این سگ‌ها فعالیت‌های روزانه ورزشی این نژاد سگ را نادیده بگیرند، آن‌ها با چاقی خطرناک مواجه خواهند شد. میزان غذای مورد نیاز برای سگ شما بستگی به موراد مختلف از جمله سن، اندازه و میزان فعالیت حیوان دارد.

 

برخی نکاتی که در نگهداری سگ گلدن باید بدانید

سگ گلدن یکی از سگ هایی است که بسیار علاقمند به بازی در محیط باز است، چه بسا اگر یک حیاط هرچند کوچک دارید برای نگهداری از این سگ اقدام کنید. این سگ ها در سنین ۴ تا ۷ ماهگی حداکثر رشد خود را دارند و در این زمان شما باید بسیار مراقب آنها باشید تا دچار بیماری های استخوانی نشوند. رعایت بهداشت و چکاپ مرتب، درسلامت سگ گلدن نقش بسیار مهمی دارد. با بروزعلائمی از قبیل التهاب و قرمزی چشم، ترشحات دهانی، بوی بدن و التهاب در ناحیه بینی و دیگر قسمت های بدن هر چه سریعتر به دامپزشک مراجعه کنید.

 

 

 

 

خلق و خو سگ گلدن

 

از مهم‌ترین خصوصیات سگ گلدن طبیعت آرام و دلپذیر این نوع از سگها است این سگ‌ها برای کارکردن با صاحبانشان اصلاح نژاد شده اند و برای انجام این کار خوشنود هستند. آن‌ها نیز مانند سایر نژادها باید خوب تربیت شوند تا بتوانند از این ویژگی‌های نژادی خود استفاده کنند.

 

سگ گلدن زمانی که جوان هستند باید اجتماعی شوند و با افراد مختلف ارتباط داشته باشند، چیزهای مختلفی ببینند، صداهای مختلف را بشنوند و تجربیات زیادی کسب کنند. این سگ‌ها برای فعالیت و کار زیاد ساخته شده اند. اگر شما عاشق پیاده روی یا سریع دویدن هستید سگ‌های این نژاد ازهمراهی کردن شما خوشحال می‌شوند.

 

 

 

 

 

 

میزان سازگاری نژاد سگ گلدن با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

 

سگ گلدن نژادی دورگه است که از سر و صدا و هیاهوی بچه ها ناراحت نمی شود. مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

 

سگ گلدن

 

 

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر این سگ آموزش ببیند می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

 

محل نگهداری نژاد سگ گلدن

 

نگهداری سگ گلدن در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.

خرید سگ گلدن

در خرید سگ گلدن این نکته را بدانید که این نوع سگ  یک سگ خوش اخلاق است که بسیار خوب آموزش می بیند.آن ها به ستایش و جایزه بخصوص مواد غذایی مورد علاقه خوب پاسخ می دهند.این باعث می شود آنها یک انتخاب عالی برای کسانی باشند که اولین بار است صاحب سگ می شوند.

با این سگ زیبا همیشه باید با رفتاری مهربان برخورد کرد زیرا آنها موجودات حساسی هستند از این رو آن ها به سخت گیری و بداخلاقی خوب پاسخ نمی دهند و آموزش نظم و انضباط به آنها شاید کمی دشوار باشد.بزرگترین مشکل مردم در آموزش این نژاد این است که آنها را با قلاده کنترل کنند. در خرید سگ این موارد را نیز در نظربگیرید.

 

 

آراستن سگ گلدن

موی سگ گلدن به طور متوسط ​​در زمستان و تابستان و به شدت در بهار و پاییز می ریزد. اگر شما با یک گلدن زندگی می کنید، باید به وجود موی سگ در گوشه و کنار خانه یا لباس خود عادت کنید.

 

پوشش ضخیم طلایی او به این معنی است که به مقدار زیادی نظافت نیاز دارد. برس زدن روزانه برای جلوگیری از ریزش بیش از حد توصیه می شود و یک بار در هفته حداقل مورد نیاز است. سگ گلدن حداقل یک بار در ماه حمام نیاز دارد.

 

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را می شنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.

 

آموزش سگ گلدن

سگ گلدن سگهای مشتاق یادگیری می باشند آنها برای اینکه ذره ای از توجه و ستایش شما را به خود جلب کنند و یا اینکه مقداری غذا دریافت کنند ، هر کاری انجام می دهند. این موضوع باعث شده است که سگ گلدن انتخاب مناسبی برای کسانی که برای اولین بار قصد نگهداری از یک سگ را دارند باشد. با گلدن ها همواره باید با ملایمت و مهربانی رفتار کنید زیرا آنها حیوانات  حساسی هستند که به صدای خشن و تنبیه شدن پاسخی نمی‌دهند. بزرگترین مشکل مردم در آموزش این نژاد پیاده روی آنها همراه با قلاده است.

 

آیا سگ گلدن برای کسانی که تا به حال سگ نداشتن مناسب است

سگ گلدن  انتخابی بسیار عالی برای افرادی است که تا حالا هیچ سگی  نداشتن و برای اولین بار می‌خواهند سگ داشته باشند. این نژاد بسیار باهوش، وفادار و مهربان  است  و به راحتی می‌شود این سگ  را  آموزش داد. در واقع، این سگ خیلی زود با شما دوست خواهد شد  و از این که به حرف شما گوش می دهد  و شما رو راضی کند لذت هم می‌برد. پس با کمی وقت و حوصله می‌توانید کلی چیز به او یاد بدهید

 

آیا می‌توان گلدن را در آپارتمان نگهداری کرد؟

گلدن رتریورها برخلاف اندازه بزرگی که دارند سگ های  بسیار آرام و سازگاری هستند  و تقریبا در تمامی محیط‌ ها می‌توان زندگی کنند. هرچند این سگ به دلیل جنب و جوش بالای که دارند  نیاز به فضای زیادی دارند از طرفی این سگ‌ها اصلا دوست ندارند ساعات طولانی و کل روز در خانه تنها بمانند و دوست دارند در فضای کافی به بازی و تفریح بپردازند.

ا 12 هفتگی به چهار وعده غذایی در روز نیاز دارند.

-توله سگ های سه تا شش ماهه سه وعده غذایی در هر بیست و چهار ساعت و  شيرخواران شش ماه تا یک سال دو وعده غذایی در هر 24 ساعت لازم دارند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =