لوازم سگ

لوازم سگ

لوازم سگ

لوازم سگ از مواردی است که در هنگام خرید سگ باید آنها را تهیه کنید. شما برا سگ خود می توانید انواع مختلف لوازم سگ مانند ظرف غذا ، کفش، لباس ، قلاده تهیه کنید در اینجا به ارخی از لوازم سگ اشاره شده است.

 

 

لوازم سگ
ظرف سگ

یکی از لوازم سگ ظرف سگ می باشد برای غذا خوردن سگمون ظروفی از جنس پلاستیکی ، سرامیکی و استیل وجود دارد که بنا به سلیقه خودمون آن را انتخاب می کنیم که بعضی از مدل ها دارای سینی میباشند و برای مدل هایی که سینی ندارند سفره های کوچکی موجود است .این سفره ها و سینی ها برای پاکیزگی بیشتر جزء لوازم سگ محسوب میشود تا هنگامی که سگ در حال غذا خوردن است محدوده ی اطراف خود را کثیف نکند .

انواع لوازم سگ

کفش

یکی از لوازم سگ کفش است اکثر ما از کثیف شدن پای سگمون یا خار رفتن بعد از پیاده روی ناراحتیم برای رفع این مشکل در لوازم سگ کفش های مخصوص برای جلوگیری از کثیف شدن پای سگ وجود دارد .

لباس

در لوازم سگ انواعی لباس وجود دارد برای محافظت از بدن سگمون که در شرایط گرما ، سرما ، تیغ و آلودگی حشرات از سگ محافظت می کند و آن را در امان نگه می دارد .

جعبه حمل و نقل سگ

از ضروری ترین لوازم سگ میتوان به جعبه ی حمل و نقل آن اشاره کرد چون آزادانه حرکت کردن سگ در داخل ماشین خیلی خطرناک هست. برای سگ های کوچک ساک های وجود دارد تا وقتی که از پیاده روی خسته شدند درون آن استراحت کنند.

 

لوازم سگ

برنامه بهداشتی روزانه سگ

برس کردن روزانه برای سگ ، مسواک و خمیر دندان علاوه بر برس کردن جزء کار های روزانه میباشد که توی لوازم سگ دو نوع مسواک معمولی و انگشتی وجود دارد حتی برای رفع بوی بد دهان ازاسپری دهان استفاده می شود .برای شستشوی چشم از محلول چشم و برای شست و شوی گوش از محلول گوش استفاده می شود که در لوازم سگ قرار دارد .

غذای سگ بسته به سلیقه سگ انتخاب می شوند حتی برای بهتر شدن طمع غذا در کنار غذا ها سس های خوشمزه نیز جزء یکی از دوست داشتنی ترین مورد های لوازم سگ است .

 

وسایل مورد نیاز برای توله سگ

آوردن یک توله سگ یا سگ به خانه یک اتفاق فوق العاده هیجان‌انگیز است. اما اگر به محض ورود او همه امکانات‌تان آماده نباشد این تجربه‌ شیرین، تلخ می‌شود. در اینجا برخی از وسایل مورد نیاز برای توله سگ نام ببرده شده است . بسیاری از آن‌ها را احتمالا دارید و برخی را نیز باید تهیه کنید.

 

یک جعبه با اندازه مناسب

به طور کلی سگ‌ها عاشق داشتن محلی برای پنهان شدن هستند. آن‌ها دوست دارند در مکانی مخصوص خودشان امنیت و راحتی داشته باشند. یک جعبه ایده‌آل باید دارای سه وجه دیواره باشد با یک وجه باز یا درگاهی که سگ به بیرون، دید و دسترسی داشته باشد. بسیار مهم است که جعبه ای پیدا کنید که از نظر سایز مناسب توله‌تان باشد.
اگر جعبه بسیار بزرگ باشد ممکن است توله اشتباهی به دیواره‌های درون آن برخورد کند. همچنین جعبه نباید آن‌قدر کوچک باشد که جایی برای نشستن یا کش و قوس نداشته باشد. در کف آن تعدادی حوله، ملحفه یا پیراهن قدیمی پهن کنید تا سگ بتواند جایی نرم برای خواب داشته باشد. فراموش نکنید حتما چند اسباب بازی جویدنی برایش داخل جعبه‌ قرار دهید.

لوازم سگ

پد مخصوص دستشویی

این نوع لوازم سگ برای توله‌ها که ایمنی بدن‌شان ضعیف است و هنوز اجازه خروج از خانه برای دستشویی را ندارند بسیار مناسب است. همچنین این پدها برای افرادی که در آپارتمان زندگی می‌کنند یا امکان آموزش توالت در خارج از خانه برای سگ‌شان را ندارند بسیار ضروری است.

 

اسباب‌بازی‌های جویدنی

یک توله سگ جدید هرچیزی راکه بر سر راهش باشد می‌جود: کفش‌، لوازم خانه، وغیره است. از جمله وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدیدتان تعداد زیادی اسباب بازی برای جویدن است. و همیشه زمانیکه مچ او را در حال جویدن وسایل‌تان می‌گیرید به او یک اسباب‌بازی جویدنی بدهید. با اسباب‌بازی‌های متنوع شروع کنید چراکه توله‌ها از نژادهای مختلف و همچنین هر توله، به سمت چیزهای مختلفی جذب می‌شود. باید چند بار آزمون خطا کنید تا دستتان بیاید که سگ‌تان چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارد. با یک بسته از استخوان‌های سگ، اسباب بازی‌های صدا دار ، اسباب‌بازی‌های پشمالو و توپ‌های پلاستیکی شروع کنید.

 

قلاده

یکی از لوازم سگ قلاده است حتی اگر سیستم ایمنی توله سگ شما به اندازه‌ای قوی نشده که آمادگی خروج از خانه را داشته باشد، می‌توانید قلاده را به او نشان دهید و او رابه استفاده از آن عادت بدهید. بهترین نوع قلاده، قلاده‌های کتفی (یا ایمن از خفگی) است.

 

غذا و ظرف غدای سگ

این مورد کاملا واضح است. حتما آن درون لیست وسایل سگ قرار دهیدو برای توله سگ تان یادداشت کنید. یک توله سگ نیاز دارد سه بار در روز غدا بخورد و اکثر مواقع در کنار آن به یک کاسه آب تازه نیز نیاز دارد. غذای سگ با کیفیت که دامپزشک‌تان توصیه کرده را بخرید. و آن را در یک ظرف غذای استیل ضد زنگ برایشان بگذارید.
فولاد باکتری کمتری نسبت به شیشه یا پلاستیک، در خود جذب می‌کند.یکی‌ از ضروری‌ترین لوازم برای سگ‌ ما جعبه حمل و نقل است زیرا خیلی‌ خطرناک می‌باشد که سگ‌ آزادانه در ماشین حرکت کندبرای سگ‌‌های کوچک ساک نیز وجود دارد که برای مواقعی است که سگ‌ شما بعد از پیاده روی خسته شده و نیاز به استراحت دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

لوازم سگ

لوازم سگ مسواک و خمیر دندان

مسواک هم دو نوع است مسواک معمولی‌ ،مسواک انگشتیاسپری دهان که برای جلوگیری از بی‌ بد دهان و جرم استفاده میشود
محلول چشم برای شستو شو چشم محلول گوش برای شست و شو گوش بسیار مناسب است.و اما در آخر دارو‌ها و مکمل‌ها که برای نیاز هر سگ‌ دامپزشک به آنها تجویز می‌کند. محلول چشم برای شستو شو چشم،محلول گوش برای شست و شو گوش است.

بازی

همهٔ سگ‌‌ها بازی کردن را دوست دارند و ما موظف هستیم اسباب بازی مورد علاقهٔ سگ خود رو در اختیارآنها قرار بدهیم.اسباب بازی سگ‌‌ها مدل‌های مختلف دارند توپی عروسکی طنابی..بعضی‌‌ها صدا دارهستند و بعضی‌‌ها ها فکری که این نیز به سلیقهٔ سگ‌ شما بستگی داردبرای سگ‌‌های کوچک ساک نیز وجود دارد که برای مواقعی است که سگ‌ شما بعد از پیاده روی خسته شده و نیاز به استراحت دارد.

 

 

غذای سگ

 

غذای سگ از ملزومات اساسی نگهداری سگ می باشد. غذای مورد نیاز سگ ها بستگی به شرایط مختلفی دارد. این شرایط می تواند نژاد، سن، سایز سگ باشد. سگ های با سایز بزرگتر چون رشد سریعی دارند غذاهای مغذی مناسب تر هستند. همچنین غذاهای توله سگ متفاوت از سگ های بالغ می باشد. بهتر است قبل از انتخاب غذای سگ خود با دامپزشک برای انتخاب نوع غذای سگ مشورت کنید تا بهترین غذا را برای سگ خودتان انتخاب نمایید. به طور کلی سگ ها غذاهای مختلفی دارند که عبارتند از:

-غذای خشک سگ

-اسنک  و غذای تشویقی سگ

-مکمل غذایی سگ ها

-پوچ و کنسرو سگ

 

مکمل ویتامینی سگ

ویتامین نوع مکمل پودر مخلوط با غذا موارد مصرف برای سگ است. پیشگیری از مشکلات گوارشی مکرر، تاخیر در رشد، بروز بیماری های مزمن عفونی و همین طور افزایش عملکرد متابولیکی حیوان در دوران رشد اولیه، بلوغ، زایمان و شیرواری مناسب و فعالیت فیزیکی مطلوب و در درمان عفونتهای مزمن ویروسی و باکتریایی، اختلالات حرکتی و ناباروری التهابات روده ای، یبوست، اختلالات مزمن کبدی، کلیوی، قلبی، عروقی ، سیستم انعقاد خون و ریزش غیر عادی مو است.

لوازم سگ

 

آیا خرید لباس سگ ضروری است؟

بسیاری از صاحبان سگ بر این باورند که لباس سگ در دسته خرید لوازم سگ خانگی قرار نمی گیرد و جنبه فانتزی دارد. سگ ها هنگامی که با ما در دمای خانه زندگی می کنند، خلق و خو انسان ها را گرفته و دمای بدنشان با دمای مطلوب خانه تنظیم می شود.

در فصل زمستان هنگامی که از خانه بیرون می روید، پوشاندن لباس گرم بر تن سگ های توله و ریز جثه بسیار ضرورت دارد. لباس سگ از گزش حشرات جلوگیری می کند و همین طور باعث می شود تن سگ از خار و خاشاک موجود در طبیعت در امان باشد.

 

 

انواع جای خواب مناسب برای سگ کدام است؟

سگ ها در خانه برای استراحت، نیاز به مکانی دارند که بدانند برای شخص خودشان است. جای خواب سگ یکی از وسایل لازم برای خرید لوازم سگ خانگی می باشد متناسب با وزن سگ در گوشه ای از خانه قرار می گیرد. سگ ها از کوچکی باید به جای خواب خود عادت کنند. آن ها علاقه دارند اسباب بازی و استخوان های خوراکی خود را به درون جای خواب خود ببرند و مشغول خوردن و استراحت شوند. وجود جای خواب مناسب، به سگ آرامش می دهد.

 

 

جای خواب های سگ متنوع است مانند جای خواب مسقف، جای خواب مبلی شکل، جای خواب صدفی شکل و …. . برای خرید اینترنتی جای خواب سگ می توانید از پت شاپ های آنلاین استفاده کنید.

سگ ها علاقه خاصی به خوابیدن در کنار صاحب خود دارند. اگر از تولگی آن ها را عادت به خوابیدن در جای خواب خودشان بدهید، دیگر تمایلی به خوابیدن در کنار صاحب خود را ندارند.

 

وسایل تمیز کردن و نظافت سگ

از لوازم ضروری توله سگ وسایل مربوط به نظافت سگ است .  آنها چیزها را پاره می کنند آنها گاهی اوقات استفراغ میکنن و در محل مورد نظر که آموزش دیدن ادرار می کنند اما برای اینکه در محلی که ادرار میکنه آلودگی پخش نشه نیاز به پد مخصوص ادرار و دستشویی دارن.

تامین لوازم تمیز کردن برای سگ  ضروری است. بسته به نوع نیازهای شما، مواد تمیز کننده ای مختلفی در بازار وجود دارد.برخی پاک کننده ها در بازار  وجود دارد که برای حیوان خانگی امن وبی ضرر هستند . پاک کننده های آنزیمی پروتئین ها رو تجزیه می کنند که باعث از بین بردن بوی ادرار می شود و از این رو می توانیم برای آموزش دادن سگ خود برای محل ادرار ازش کمک بگیریم.

نظافت و تیمار سگ

سگ ها قطعا نیاز به یک حمام دارند. شما به یک شامپو خاص برای سگها نیازدارید ،چون پوست حساس ا نها به راحتی با شامپوهای انسانی تحریک می شود. یک شانه و یا برس خوب داشته باشید تا توله سگتون به برس کردن عادت کنه و پوشش بدنش در بهترین حالت ممکن باشه. برس زدن از طریق پخش کردن چربی روی پوست کمک می کند که پوشش براق و سالم باشد. همیشه باید همراه خودتان دستمال مرطوب مخصوص سگ رو داشته باشیم چون حمام کردن زیاد برای حیوان اصلا خوب نیست.

چک لیست خرید وسایل سگ

به طور کلی لوازم ضروری و لازم برای نگهداری از سگ عبارتند از:

 • ظرف آب و غذا
 • قلاده سگ
 • جای خواب
 • باکس حمل و نقل سگ
 • لباس سگ
 • پارک سگ
 • وسایل بازی و اسباب بازی‌های جویدنی
 • لوازم بهداشتی سگ شامل: شامپوی مخصوص، برس و شانه، ناخنگیر و مسواک و خمیردندان
 • پد آموزش ادرار
 • توالت سگ

ست لوازم آرایشی بهداشتی سگ

ست لوازم آرایشی بهداشتی سگ شامل موارد زیر است  :

-برس
-کنه گیر
-ماساژر سگ

-ناخن گیر

-کیف حمل مخصوص

بهترین ظرف آب و غذا برای سگ کدام است؟

انواع مختلفی از ظرف غذای سگ در بازار موجود است که برخی از معروف‌ترین آنها عبارتند از:

 • ظرف غذای استیل
 • ظرف غذای پلاستیکی
 • ظرف غذای سیلیکونی و تاشو
 • ظرف غذای پایه دار
 • ظرف غذای سینی‌دار
 • ظرف غذای اتوماتیک

در آخر باید گفت که ظروف پلاستیکی جز پرطرفدارترین ظرف‌های غذا برای سگ ها هستند. ظرف پلاستیکی سبک، دوام خوبی دارند، این ظروف قیمت ارزانی دارد و تنوع بالایی هم دارد.  پیشنهاد می‌کنیم ظرف غذای دوقلو بخرید که یک ظرف برای غذا و یک ظرف برای آب داره و جمع و جورتر و مرتب‌تراست.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + چهار =